ameira

27/10/2020

Wielozadaniowe pompy głębinowe nowej generacji – kompletny typoszereg pomp S4
  • Kategoria: Artykuły

Urządzenia AMEIRA to kompletny typoszereg pomp S4, który powstał z połączenia zalet pomp CS4 i S4. Co to oznacza w praktyce? W praktyce pompy głębinowe AMEIRA to urządzenia wielozadaniowe przeznaczone do pobierana wody ze studni głębinowych, a także studni kręgowych i innych zbiorników wody czystej. Ich parametry użytkowe pozwalają na efektywne wykorzystywanie pomp w instalacjach domowych, budynkach użyteczności publicznej oraz instalacjach nawadniających w ogrodach, sadach i na polach uprawnych. Za wyborem wielowirnikowych pomp głębinowych AMEIRA przemawia wysoka sprawność, idąca w parze z trwałością i bezawaryjnością oferowanych rozwiązań oraz ich konfigurowalnością, która umożliwia montaż pompy AMEIRA zarówno w nowej instalacji, jak i instalacji modernizowanej.

Urządzenie dedykowane jest do obsługi czystego, wolnego od części stałych i abrazyjnych medium neutralnego chemicznie, które nie jest lepkie, agresywne, ani skrystalizowane.

Pompa głębinowa do nowych instalacji i instalacji już użytkowanych

Nowy typoszereg pomp głębinowych został zaprojektowany i wykonany w taki sposób, żeby jeszcze lepiej odpowiadać na indywidualne potrzeby i oczekiwania poszczególnych inwestorów. Pompy AMEIRA doskonale sprawdzają się zatem w przypadku budownictwa jedno- i wielorodzinnego, a także obiektów komercyjnych i gospodarstw rolnych. Dodatkowo liczne możliwości konfiguracji w połączeniu ze standardowymi akcesoriami sprawiają, że nowy typoszereg bardzo dobrze sprawdza się jako zamiennik urządzeń innych producentów w instalacjach już eksploatowanych.

W zależności od indywidualnych potrzeb inwestora lub wymogów technicznych obiektu wielowirnikowe pompy głębinowe AMEIRA dostępne są w trzech wariantach:

  • Wariant 1: tylko część hydrauliczna,
  • Wariant 2: część hydrauliczna z silnikiem wypełnionym wodą lub olejem,
  • Wariant 3: zestaw zawierający część hydrauliczną, silnik, przewód zasilający, linkę zabezpieczającą oraz zewnętrzne urządzenie rozruchowe.

Budowa i komponenty

Sekretem wysokie jakości i trwałości typoszeregu AMEIRA są komponenty wykonane z wysokogatunkowych surowców i materiałów. Część hydrauliczna pompy i silnik wykonane zostały ze stali nierdzewnej AISI 304. Części mające bezpośredni kontakt z przetłaczanym medium oraz wirniki i dyfuzory wykonano z technopolimeru. Pompa została wyposażona w zintegrowany zawór zwrotny i filtr ssawny. W Wariancie 3 w przypadku wyboru wersji z silnikiem jednofazowym, w zestawie otrzymamy dodatkowo zabezpieczenie przed przeciążeniem z manualnym resetem i kondensator, a także urządzenie rozruchowe.

 

Pompy AMEIRA zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby bezpiecznie przetłaczać medium w zakresie temperatur od 00C do 400C, co znacząco wpływa na uniwersalny charakter oferowanego typoszeregu oraz liczne możliwości praktycznych zastosowań pomp nowej generacji w obiektach o zróżnicowanych potrzebach w zakresie dostarczania czystej wody użytkowej.