Inteligentny dom – komfort i oszczędność energii

Decydując się na budowę własnego domu większość z nas stawia na dom inteligentny. Mianem inteligentnego domu określamy wysoko zaawansowany technologicznie budynek wyposażony w system czujników i detektorów zintegrowanych w ramach wspólnego systemu zarządzania instalacjami w budynku. Jedną z tych instalacji jest instalacja wodna.

Jako wiodący dostawca rozwiązań z sektora technologii przepływu i zarządzania wodą DAB oferuje pompy głębinowe, przepompownie ścieków oraz inne rozwiązania technologiczne o potwierdzonej niezawodności i efektywności, które zapewniają komfort użytkowania nieruchomości, jednocześnie optymalizując zużycie energii w budownictwie mieszkaniowym. Poprzez odpowiedni dobór pompy DAB twój dom staje się jeszcze bardziej inteligentny.

Dobieranie pompy wody

Dobór pompy wody powinien być uzależniony od planowanego zużycia wody w domu i ogrodzie, specyfiki systemu grzewczego (przede wszystkim natężenia przepływu oraz różnicy ciśnień w obiegu), a także specyfiki systemu zaopatrzenia nieruchomości w wodę użytkową. Dobierając pompę wody należy również uwzględnić inne instalacje eksploatowane w budynku. Na potrzeby instalacji grzewczych i klimatyzacyjnych poleca się dobór pompy obiegowej. O odpowiedniej pompie obiegowej powinni również pomyśleć inwestorzy planujący korzystanie z odnawialnych źródeł energii, jak chociażby instalacji solarnej do ogrzewania wody. Miłośnikom pływania poleca się odpowiedni dobór pompy do basenów przydomowych i publicznych wyposażonych w zintegrowany filtr, który można bardzo szybko oczyścić.

Dobór pompy obiegowej

Inteligentny dom to przede wszystkim pompa obiegowa, której dobór umożliwia zastosowanie innowacyjnych technologii w zakresie pozyskiwania i dystrybucji energii w obiekcie. Naszym Klientom oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie doboru pompy obiegowej DAB o parametrach pracy odpowiadającej wymogom projektowanych instalacji. W asortymencie posiadamy elektroniczne pompy obiegowe przeznaczone do instalacji grzewczych i klimatyzacyjnych charakteryzujące się doskonałymi parametrami pracy.

Dobór pompy basenowej

Klientom, którzy chcieliby wyposażyć swój inteligentny dom w dodatkowe udogodnienia, takie jak przydomowy basen ogrodowy lub basen kryty zintegrowany w bryle budynku zapewniamy profesjonalny dobór pompy basenowej. Pompy DAB to urządzenia wyróżniające się doskonałymi parametrami pracy, wydajnością oraz podwyższoną trwałością, dzięki czemu od lat kolejne modele naszych pomp znajdują zastosowanie zarówno w instalacjach filtrujących wodę na kąpieliskach publicznych, jak i przydomowych basenach.

Pozostałe rozwiązania

Jako dostawca rozwiązań z zakresu instalacji wodnych oferujemy szeroki wybór pomp i zestawów hydroforowych, pomp głębinowych i ściekowych, przepompowni ścieków, sterowników i przetwornic częstotliwości oraz innych rozwiązań. Wysoka wydajność przy niskim zapotrzebowaniu na energię oraz wysokiej energooszczędności instalacji w zakresie użytkowanego medium (wody) sprawiają, że rozwiązania DAB są od lat niezmiennie wybierane przez inwestorów poszukujących najnowocześniejszych, a zarazem niezawodnych urządzeń i systemów.